Синдикатот на пожарникарите бара целосна исплата на вработените во ТППЕ преземени од МВР

Независниот синдикат на државна администрација, во чиј состав е Синдикатот на пожарникарите на Македонија денеска на средби со претставници на

Прочитај повеќе

Вработените од Управата за водење матични книги на протест пред Собранието и Министерството за правда

Вработените од Управата за водење на матични книги денеска од 15 до 17 часот протестираат барајќи исполнување на нивните барања.

Прочитај повеќе

Германија: Вработените во Амазон штрајкуваат поради ниските плати и поголема заштита на нивните лични податоци

Еден од најголемите синдикати во Германија денеска повика на штрајк во седум ограноци на гигантот за е – трговија Амазон.

Прочитај повеќе

Штрајкот во основното и средното образование продолжува – 388 од синдикалните организации се за продолжување на штрајкот

Бобан Илијевски Генералниот штрајк во основното и средното образование продолжува, додека во градинките ќе биде ставен на мирување, информираше денеска

Прочитај повеќе

Синдикатот на клинички центар со поддршка за протестите на гранските синдикати при КСС

Синдикатот на Клинички центар дава целосна поддршка на протестите на здружените грански синдикати при КСС, кои ќе започнат на 26.04.2022

Прочитај повеќе

Средношколците до Влада и СОНК: Договорете се побрзо, ние трпиме штета

Сојузот на средношколците јавно ги повика Владата и Синдикатот за образование, наука и култура, што побрзо да склучат договор со

Прочитај повеќе

УО на Пошта со предлог до синдикатите за зголемување на платите од јуни и од август

Управниот одбор на Пошта на РСМ, каде од изутрина почна генерален штрајк, им понуди на синдикалните организации од 1 јуни

Прочитај повеќе

Генерален штрајк во националната Пошта за повисоки плати

Генерален штрајк на вработените во националната Пошта со барање за линеарно покачување на нето платите во износ од 3 000

Прочитај повеќе

Ампева: Не може само “репрезентативниот” синдикат и Владата да имаат ексклузивно право да носат закони

Фејсбук статус на Кристина Ампева, Претседателката на Гласен Текстилец: Согласно Global deal потпишан од страна на Министерство за труд и

Прочитај повеќе

Приватните пошти ќе ги разнесуваат пратките за време на штрајкот на Македонска Пошта

Дел од приватните пошти даваат поддршка на Синдикатот на Националниот оператор АД Пошта за да најдат најдобро решение на сите

Прочитај повеќе