Славјанка вработува советник, плата до 50.000 денари, еве што е потребно за да аплицирате

ЈАВЕН ОГЛАС за вработување на 1 (еден) посебен советник во Кабинетот на министерката за одбрана на Република Северна Македонија, на

Прочитај повеќе

(ИНТЕРВЈУ) „Младите заинтересирани за отворање на сопствен бизнис, повозрасните за промена на работните места“

Бобан Илијевски Се повеќе светски истражувања покажуваат дека голем број на луѓе даваат откази од своите моментални работни места. Ова

Прочитај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со Катерина Златановска – Попова: Како да одберете кариера? Што да направите ако вашата кариера заврши неславно?

Ексклузивно интервју на порталот Работник со Советникот за развој на кариера, Катерина Златановска – Попова кое е наменето за сите

Прочитај повеќе

Јовановиќ: Зошто во пакетот нема мерка за купување таблети за учениците кои немаат услови за онлајн настава, за што би биле потребни 1% од целиот пакет?

Советникот на поренешниот министер за финансии Бранимир Јовановиќ на својот Фејсбук профил преку седум прашања упатени до Владата го прокоментира

Прочитај повеќе

Отказ за советникот на екс министерот во МВР поради насилно и недолично однесување

Министерството за внатрешни работи денеска, по спроведената дисциплинска постапка од соодветната дисциплинска комисија, му го откажа договорот за вработување на

Прочитај повеќе

Вербално нападнал инспектори, се претставил како советник на Заев, па бил приведен: Инцидент на журка во Тетово

Инспекторите вчера имале полни раце работа. Забави без маски и дистанца и непочитување на Ковид протоколите и работното време. Поради

Прочитај повеќе

КСС: Светската Конфедерација на синдикати ќе побара специјална мисија во Македонија

Вчера членовите на Извршниот одбор на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС одржаа средба со уште еден висок

Прочитај повеќе

Левица: СДСМ во Карпош постави нови стандарди на нетранспарентност

Реакција на ЛО Карпош Левица: Скапата пропаганда која ја води локалната власт предводена од Стефан Богоев претставува обид за прикривање

Прочитај повеќе