- Advertisement -

archiveсоцијален дијалог

НовостиСветот на работникот

Цената на лошиот социјален дијалог

Цената на лошиот социјален дијалог Недостатокот на добар социјален дијалог,особено во време на пандемијата, многу ја чинеше нашата држава. Неможноста...
НовостиПравдаСветот на работникот

Тренчевска: Недела, ќе биде ден за неделен одмор, ги реализираме ветувањата пред граѓаните

Прес-конференција, Јована Тренчевска, членка на Извршен одбор на СДСМ Почитувани, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги реализира...
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

ОРМ: Да се јакне социјалниот дијалог во интерес на сите

Унапредување на претприемачката култура, подигнување на угледот на работодавачите, како и постојана работа за унапредување на социјалниот дијалог се работите...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) Ексклузивно: Македонија според индексот на Меѓународните синдикати е земја без работнички права

Бобан Илијевски Македонија со индекс 4, односно систематско прекршување на правата, согласно индексирањето кое го врши Меѓународната Конфедерација на синдикати...
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникотСиндикат

(ФОТО) КСС ги повикува работниците на мирен протест

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија ги ПОВИКУВА своите членови, сите синдикални организации, сите истомисленици и борци за социјална правда,...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

(ВИДЕО) Заврши тридневниот Семинар: Сигурноста на работните места е значајно намалена поради пандемијата

Заврши тридневниот регионален семинар на тема „Зајакнување на социјалниот дијалог во рамките на европската интеграција“ на којшто свои излагања имаа...
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Социјалниот дијалог е во интерес на сите чинители, работниците,работодавачите и Владата, продолжува соработката меѓу МОТ и МТСП

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска оствари средба со националниот координатор на Меѓународната организација на трудот  Емил Крстановски,...
1 2
Page 1 of 2