archiveсредни

Македонија

На 22 јуни квалификационо тестирање за упис во средни училишта

Министерството за образование и наука информира дека јавните средни училишта во кои се пријавени поголем број на ученици со ист...
ЕкономијаСветСветот на работникот

Преку 80 отсто од американските мали компании очекуваат пандемијата да има влијание врз нивното работење

Осумдесет и еден отсто од малите и средни компании во САД проценуваат дека пандемијата на корона вирусот ќе влијае врз...
СветСветот на работникотСиндикат

Хрватска: Доколку не се зголемат платите на просветните работници, тие најавуваат штрајк

Синдикатот на хрватските учители и Независниот синдикат на вработените во средните училишта точно на пладне организираа протест на плоштадот Св....
1 2
Page 1 of 2