За ова момче велат дека е финансиски гениј: Чистел тоалети, а сега е милионер

Секој тинејџер има свој сон за тоа што сака да биде. За некој тоа е да биде познат кошаркар или

Прочитај повеќе

Тинејџер го пријавил својот татко во полиција поради тоа што му наложил да ги изврши домашните работи

Кинеските медиуми неодамна известиле за случајот на 14 годишното момче кое ја шокирало полицијата, обвинувајќи го својот татко за „илегален

Прочитај повеќе

Тинејџер повреден додека извршувал работни задачи

На 30.11.2020 во 09:18 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека М.Т.(19) од с.Инџиково,

Прочитај повеќе