- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

Арсовска: Во 30 години независна Македонија, толку неспособен министер како Филипче ни имало ни ќе има

Аровска - Работник
251views

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија Данела Арсовска преку статус на Фејсбук пишува дека Венко Филипче е најнеспособниот министер за здравство во 30 години независна Македонија.

-Во 30 години независна Македонија, толку неспособен министер како Филипче ни имало ни ќе има. Умираат луѓе на секој чекор, се борат за живот, бараат спас каде ќе стигнат, одат по други држави да се вакцинираат изложувајќи се на опасност од зараза, економијата поради неговата неспособност по цела година да воспостави контрола е на раб на пропаст, а тој се слика без срам со 1 кутија вакцини кои требаше да пристигнат минатата година. Уште сите амбасадори ги собрал, да се сликаат за големиов успех. Мрш, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

 

Во 30 години независна Македонија, толку неспособен министер како Филипче ни имало ни ќе има. Умираат луѓе на секој…

Posted by Danela Arsovska on Sunday, March 28, 2021