- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Во Желино почина работник кој паднал од скеле

255views

Утрово во тетовската полиција бил пријавен смртен случај кој настанал при извршување на градежни работи.

Имено во тетовскoто село Желино, 57-годишник од селото Глоѓи, паднал од скеле и починал на самото место, а смртта била констатирана и од доктор од итната медицинска помош.

Advertisement

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Advertisement
Advertisement

Advertisement