- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

(Во живо) Прес-конференција на премиерот Заев и министерот Бесими за збирниот ефект од четирите пакети економски мерки

285views
Проследете ја прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими.
Тема на прес-конференцијата е збирниот ефект од четирите пакет мерки, реализацијата на буџетот, информација за тековните економски движења, како и за очекувањата за оваа економска година.