- Advertisement -
Правда

Вработен во пивара добил отказ, па влетал и убил седум лица

Вработен - Работник
441views

Како што пренесуваат американските медиуми, вооружениот напад се случил во Молсон Корс во градот Милвоки.

“ABC” пренесува дека лицето кое го извело нападот во пиварата е поранешен работник. Како што откриле извори од полицијата, тој добил отказ во текот на денот, а потоа се вратил назад во пиварата со пиштоли, пишува Точка.

Целосниот текст прочитајте го тука