МакедонијаПравдаСветот на работникот

Двајца играчи од редовите на КК „Работнички“ позитивни на Ковид – 19

Двајца играчи од редовите - Работник
69views

Корона вирусот не го заобиколи ниту КК Работнички. Од редовите на повеќекратниот македонски првак информираа дека имаат двајца позитивни играчи, еден старнец и еден домашен. Од двајцата американци во редовите на составот од Градски парк, позитивен е Демиер Питс, тој останува во изолација до два негативни теста. Тестирани биле и останатите играчи но сите имале негативен резултат. Ова е голем проблем пред стартот на новото изднаие на домашното кошаркарско првенство кој е закажан за почетокот на идниот месец. Работнички во 1.коло требаше да се соочи со градскиот ривал МЗТ Скопје.