- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Двајца позитивни на Ковид во Лекарска комора – правеле свадба со 100 гости

338views

Двајца вработени во Лекарската комора се позитивни на Ковид-19. Од Комората за НОВА потврдија дека вработените не се инфицирале на работно место туку на приватна веселба. Тие 10-тина денови не доаѓале на работа и користеле годишен одмор.

Откако биле информирани за ова од ЦЈЗ, сите вработени во Лекарската комора биле тестирани и се покажале негативни На Ковид-19, со низок ризик.

Advertisement

Повеќе прочитајте на прес24.мк 

Advertisement
Advertisement