- Advertisement -
Правда

ДУИ со предлог: Во петок да се работи само 4 часа

ДУИ со предлог - Работник
435views

Петок да се работи со половина работно време односно најмногу до 13 часот за вработените да имаат време повеќе да се посветат на семејствата, вели за Плусинфо  висок функционер на ДУИ. Тој вели дека ова е дел од резолуцијата број 3 –  квалитет на живот, која денеска ја изгласа Централното претседателство и која по Конгресот ќе стане дел од изборната програма на интегративците за изборите на 12 април догодина, објави Банкометар.

Целосниот текст прочитајте го тука