- Advertisement -
НовостиПравдаСветот на работникот

Загинал работник во рудникот Суводол откако го затрупала земја

Загинал работник - Работник
709views

Синоќа во рудникот Суводол во РЕК „Битола“, при работа со градежна машина, животот го загуби 38-годишен работник. Покојниот Т. К. бил работно ангажиран преку надворешна фирма во РЕК „Битола“ како управувач со булдожер и изведувал задача на поместување јаловински маси, пренесува СДК.мк

Повеќе на СДК.мк