- Advertisement -
Занимливости

Златниот ретривер и мачката станаа сензација заради нивното симпатично пријателство

Златниот ретривер и мачката станаа сензација заради нивното симпатично пријателство - Работник
222views

Златниот ретривер Самсон и шкотскиот преклоп Клео се неразделни. Сопствениците Лео и Ерик Хенди од Сан Франциско посвоија осумнеделно маче и таа веднаш стана приврзана за двегодишното куче. Два месеци подоцна, тие се сензација на Инстаграм поради нивното необично пријателство.

“Самсон секогаш се однесувал како мачка. Тој беше резервиран во интеракција со животни и луѓе и се шегувавме дека мачката е заробена во телото на кучето. Штом ја доведовме мачката дома, тој започна да се грижи за нејзе”, рече Леа.

Клео и Самсон плачат и играат заедно. Тие сакаат да најдат место на сонце и да се релаксираат заедно.
„Самсон го лиже лицето на мачката по оброкот за да ја исчисти. Понекогаш тој ги носи своите играчки и се обидува да ја развесели ако е во лошо расположение“, додава Леа.

View this post on Instagram

We have a cattitude problem 🐈

A post shared by Calvin, Samson & Cleo (@calvin.andco) on

Оваа двојка ја следат 94,5 илјади луѓе на Инстаграм, и тие сигурно ќе ви се допаднат и вам.

View this post on Instagram

At dawn, we ride 🐎

A post shared by Calvin, Samson & Cleo (@calvin.andco) on