- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Кумановец со пиштол на појас - Работник
166views

Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил бидејќи не носел заштитна маска.

Од СВР Тетово информираат дека вчера (20 јули) во 20 часот, М.К.(52) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека еден час претходно, на бензинска пумпа на преминот „Стража“, каде бил вработен, застанале патничко возило „бмв“, со кумановски регистарски ознаки и патничко возило „ауди Q7 “, со струшки регистарски ознаки, за да наполнат гориво.

Advertisement

Според пријавата, вработениот М.К. им рекол дека нема да ги услужи поради тоа што не носеле заштитни маски, по што едниот од нив отишол до возилото и се вратил со пиштол во појасот.

Advertisement

Advertisement
Advertisement