- Advertisement -
Правда

Мизрахи: Ќе го згрижиме семејството кое ја доживеа трагичната несреќа

194views

По веста за трагичната смрт на двете малолетни деца во Шуто Оризари, во рамките на моите надлежности и МТСП испратив стручни лица на терен, сѐ со цел навремено згрижување на семејствата.

Екипа на ЦРС Скопје направи увид на лице место. Според надлежностите на МТСП, понудено им е сместување во рамките на објектите за поддржано живеење во Визбегово, а веќе едно од семејствата кое прифатило ќе биде сместено веднаш.

Advertisement

Исто така, МТСП ќе обезбеди еднократна парична помош за семејствата како и рефундирање на средствата за погребални услуги, за семејството на починатите.
Уште еднаш, изразуваме длабоко жалење за немилиот настан кој вчера ја потресе Македонија, објави Мизрахи на нејзиниот фејсбук профил.

Рашела Мизрахи -работник

Advertisement
Advertisement

Advertisement