- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

МПС остварил средба со раководството на МВР

МПС остварил - Работник
288views

 Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев заедно со дополнителниот заменик на министер Славјанка Петровска и директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски вчера во полицискиот центар ,,Ѓорче Петров” имаа работна средба  со раководните структури на сите организациони единици во рамките на Одделот за специјални полициски операции, на кој присуствуваа и претставниците на репрезентативниот полициски синдикат.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, средбата била посветена на тековното работење на Единиците во рамки на Одделот и начините за што поефикасно функционирање во претстојниот предизборен период, пренесе 24 инфо.

Целосниот текст прочитајте го тука