Ограбена спортска обложувалница во Скопје

На 23.05.2022 во 16:20 часот во СВР Скопје е пријавено дека во спортска обложувалница на ул. “Коста Новаковиќ“ во Скопје едно лице со закана врз вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.