- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Повреден работник во Гостивар

Повреден работник - Работинк
399views

Вчера, во 9 и 20 часот во Полициската станица Гостивар од Медицинскиот центар е пријавено дека кај нив лекарска помош побарал Ш.А. (44) од Гостивар. Тој се здобил со тешки телесни повреди при работа на улица „Илинденска“ во Гостивар, информираа од полицијата. 

По консултација со Јавен Обвинител, екипа на ОВР Гостивар извршила увид на лице место.