- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Повреден работник во Гостивар

Повреден работник во Гостивар - Работник
287views

При извршување на работни задачи, работник во Фабрика во Гостивар завршил со тешки повреди.

Според МВР, во петокот навечер во 23.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во Медицинскиот центар Гостивар бил донесен 34 годишен жител на с. Зубовце, општина Врапчиште кој се повредил додека извршувал работни задачи во фабрика на улица „ЈНА“ во Гостивар, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Advertisement

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар, а за настанот е запознен и Јавен обвинител и Државниот инспекторат за труд.

Advertisement

Advertisement
Advertisement