- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Повреден работник при поставување цевковод во Булачани

Повреден работник - Работник
294views

45-годишниот С.Р. од село Идризово, Скопско, се здобил вчера со тешки телесни повреди при извршување работи за поставување цевковод во село Булачани, кај Скопје.

Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен вчера во 16.00 часот во СВР Скопје од Градската општа болница во Скопје каде  бил донесен повредениот работник со тешки телесни повреди.

Advertisement

Увид бил извршен на самото место, а за настанот бил запознаен Трудов инспектор.

Advertisement

Advertisement
Advertisement