- Advertisement -
Македонија

Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

245views

На прес-конференцијата министерот Венко Филипче информираше околу ситуацијата со коронавирусот во земјава.

Министерот изјави дека денеска до 12 часот вкупната бројка заболени во земјата е 35, доцна синоќа се изработиле резултати 4 пациенти и дека сите новодијагностицирани се со лесна клиничка слика.

Advertisement

Филипче рече и дека прават анализи на уште 30 лица, кои немаат симптоми.

Тој потенцираше и дека тестови на патниците од авионот од брисел се негативни и се пуштени во домашна самоизолација.

Advertisement
Advertisement

Advertisement