- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Работник тешко повреден во ХЕЦ Маврово

319views

Синоќа во 19.30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во Медицински центар Гостивар бил донесен П.Т.(51) од Гостивар, кој се здобил со тешка телесна повреда додека бил на работно место во ХЕЦ Маврово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.