НовостиПравдаСветот на работникот

Скопјани нападнале пожарникар

   Време за читање помалку од минута

Полицијата приведе двајца скопјани кои нападнале пожарникар додека гаснел оган синоќа околу 2.20 часот на улицата Костурски херои.

„Приведени се Б.Б.(26) и И.З.(46) бидејќи физички нападнале вработен во Бригадата за противпожарна заштита Скопје кој вршел службени дејствија – гасење пожар на локацијата“, објави МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Извор: Макфакс 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *