Занимливости

Советникот на Трамп ја навредил Марџ Симпсон: Познатата домаќинка мораше да реагира со видео

Советникот на Трамп ја навредил Марџ Симпсон - Работник
62views

Објавено е видео на официјалниот профил на Твитер на Симпсонови, во кое Марџ одговара на Џени Елис

 

Марџ Симпсон, поточно продуцентите на серијата „Симпсонови“, одговорија на коментарот на советникот на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој рече дека Камала Харис, потенцијален потпретседател на САД, звучи како Марџ.

Објавено е видео на официјалниот профил на Твитер на Симпсонови, во кое Марге одговара на Џени Елис.

Во снимката, Марџ, изрази од актерката Џули Каунер, вели дека таа „обично не се меша во политиката, но овојпат ќе се вмешам бидејќи советникот на претседателот изјави дека Камала Харис звучи како мене“.

– Лиза вели дека не го мислела тоа како комплимент. Ако е така, како обична домаќинка, чувствувам дека ме омаловажуваа – изјави Марџ.

Видеото завршува како Марџ вели дека сакала да признае дека е лута, но… видете го целото видео.

Камала Харис инаку е номинирана за кандидат на демократите за потпретседател.

Извор: telegraf.rs