- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Тешко повреден работник во гостиварска

Тешко повреден работник - Работник
277views

На 20.02.2020 во 03.40 часот во СВР Тетово било пријавено дека Џ.Д.(41) од Гостивар, вработен во гостиварска фабрика, се здобил со тешки телесни повреди додека бил на работното место. Тој бил пренесен во гостиварската болница „Ферид Мурад“, а екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар извршила увид.

 

Advertisement

Advertisement
Advertisement