- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Тројца здравствени работници од Кавадарци позитивни на Ковид-19

Здравствени работници - Работник
171views

До 12 часот денес пристигнати се позитивни резултати за 30 лица од Кавадарци, информираат од ЦЈЗ Кавадарци. Помеѓу новоинфицираните има тројца здравствени работници. Исто така, во Неготино се регистрирани 18 нови слуачи на вирусот, во Демир Капија три, и четири во Росоман.

Повеќе на фокус.мк