ПравдаСветот на работникот

Тројца припадници од ЕБР се заразени со коронавирус

Тројца припадници од ЕБР - Работник
259views

Кај тројца од 18 полициски службеници, кои изминатава недела при извршување работни задачи беа сместени во одморалиштето на МВР во Охрид, тестот на коронавирусот е позитивен,  потврдуваат од МВР за МКД.мк.

Како што дознава МКД.мк, по враќањето во Скопје, еден од припадниците на Единицата за брзо распоредување пројавил симптоми на заразеност на ковид-19. Направени се тестирања кај сите 18 полицајци.

Повеќе прочитајте на 24инфо.мк