- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Туристички работници: ваучерите масовно се злоупотребуваат

317views

Бројни злоупотреби со ваучерите за летување пријавуваат туристичките работници од Охрид и Струга иако пред само четири дена стартуваше нивната употреба.

Корисници на ваучери ги нуделе и продавале истите на поединци, приватни станоиздавачи, но и на хотели за помала сума на пари.Голем дел од членките на Хотам веќе пријавиле вакви случаи и до надлежните служби, објави 24 вести.

Advertisement

Повеќе прочитајте тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement