- Advertisement -
НовостиПравда

Украдена дрога од полициска станица

Украдена дрога од полициска станица - Работник
478views

Од канцеларија на криминалистичка техника во гевгелиската полиција, украдени се 24 стебла марихуана (некои од нив високи и до три метри), како и туфки кои требало да се носат на вештачење, неофицијално дознава Нетпрес.

За потврда на настанот побаравме информација од Министерството за внатрешни работи, но до објавата на текстот, не добивме одговор.