МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Уште еден здравствен работник позитивен во Кавадарци

82views

Уште еден здравствен работник од Кавадарци е позитивен на Ковид-19,  а нови 43 случаи со коронавирус се потврдени во Тиквешко. Ова за МИА го изјави докторот Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.