- Advertisement -
НовостиПравда

Филипче: Границите за македонските граѓани за влез во Грција ќе се отворат во мај

Филипче: Границите за македонските граѓани - Работник
134views

Границите за македонските граѓани за влез во Грција ќе се отворат на 15 мај- изјави министерот за здравство Венко Филипче. При тоа ќе биде задолжителен ПЦР тест или потврда за вакцинација.

Јас ја превземав таа обврска да ги известам како ке изгледаат потврдите и кои лабаратории ќе ги издаваат- вели Филипче.