- Advertisement -
Македонија

Филипче: Ова се хероите кои деноноќно се на работа

262views

Министерот за здравство Венко Филипче денеска им даде јавно признание на вработените од Институтот за јавно здравје.

-Ова се моите колеги од Институтот за јавно здравје, авторизираната лабораторија во која се изработуваат тестовите за коронавирус. Ова се хероите кои деноноќно се на своите работни места. Тие се таму, а вие седете дома. Да го спречиме ширењето на вирусот и да им помогнеме полесно да го надминат овој исклучително тежок период, порача министерот на фејсбук.

Advertisement

Advertisement
Advertisement