- Advertisement -
Македонија

Шилегов: „Градски паркинг“ не може самоиницијативно да отстрани непрописно паркирани возила на Водно без полициска асистенција

Шилегов: „Градски паркинг“ - Работник
172views

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов во коментар за непрописно паркирани автомобили на Водно денеска истакна дека Јавното претпријатие „Градски паркинг“ не може самоиницијативно да ги отстрани тие возила без полициска асистенција.

Одговарајќи на новинарски прашања денеска на прес-конференција Шилегов рече дека прашањето дали Градски паркинг праќа пајак служба на Водно треба да се упати на техничкиот министер за внатрешни работи, кој, како што вели, не знае да изврши обична техничка работа како отстранување непрописно паркирани возила на површини кои не се предмет на паркирање, објави Сител.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement