- Advertisement -
Наука

Јапонија работи на протокол за соочување со НЛО

217views

Откако Пентагон објави видеа од неидентификувани летечки објекти (НЛО) минатиот месец, јапонската влада почна да се подготвува за потенцијална средба со такви објекти.

Од министерството за одбрана на Јапонија велат дека нивните пилоти никогаш не забележале НЛО, но властите сакаат да се подготват доколку тоа се случи во иднина.

Повеќе прочитајте на факултети.мк 

Advertisement
Advertisement