- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Јовевски: Додатоци на плата за време на празник

Кој го има главниот збор - Работник
914views

Фејсбук статус на проф. д-р Лазар Јовевски:

ДОДАТОЦИ НА ПЛАТА ЗА ВРЕМЕ НА РАБОТА НА ПРАЗНИК

Advertisement

– Покрај корона кризата и полицискиот час, одреден број на вработени беа на работните места и за време на празниците. Како се плаќа овој труд?

Поздрав!

Advertisement

 

Advertisement