- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

33-годишник се здобил со тешки повреди на работното место

554views

Вчера во 10.17 часот во СВР Скопје, од Градската болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен З.А.(33) од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека З.А. се здобил со поврдите додека извршувал работни задачи во фирма на ул.„Пролетерска“ во Скопје.

Advertisement

Се работи на расчистување на случајот, стои во соопштението од МВР.

Advertisement

Advertisement
Advertisement