Наука

Единствено Земјата ќе има придобивка од Корона вирусот, но научниците предупредуваат

Фабриките биле затворени, а улиците испразнети ширум кинеската провинција Хубеи откако властите им наредиле на жителите да останат во домовите...
Македонија

Средба на премиерот Спасовски со поглаварите на верските заедници: Силна поддршка за справувањето со Корона вирусот и заеднички став дека здравјето на граѓаните е врвен приоритет

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од директорот на Комисијата за односи со верските заедници и...
Македонија

Пет нови случаи на Корона вирус во земјата, утре контролен тест за уште две лица кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче информираше дека утрово беа тестирани 7 лица. Од нив, негативни се резултатите на...
Правда

МТСП: Известување за корисниците на правото за надоместок за помош и нега од друго лице и надоместок за попреченост

Согласно мерките за спречување на ширењето и сузбивањето на корона вирус донесени од Владата на РСМ,  Министерството за труд и социјална...
1 268 269 270 271 272 535
Page 270 of 535