Битиќи: Создаваме добри економски политики што може да ни помогнат во градењето атрактивна деловна средина

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска се обрати на конференцијата

Прочитај повеќе

Заев: Најниска невработеност, историски раст на БДП

Премиерот Зоран Заев уверува дека економските политики на Владата давале резултати. Според него, инвестициите, вработувањата и повисоки плати го менувале

Прочитај повеќе

Економските параметри потврдуваат дека македонската економија е стабилна и развојна, платите растат во сите сектори

Економските политики на Владата предводена од СДСМ продолжуваат да даваат резултати што се рефлектираат со постојаниот раст на платите, развојна

Прочитај повеќе

Економските политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат, јавниот долг се намалува, растат платите

Владата предводена од СДСМ постојано презема ефикасни политики кои обезбедуваат македонската економија да биде стабилна, развојна и динамична, да креира

Прочитај повеќе

Битиќи од Приштина: Да создаваме економски политики за поголема соработка и подобра конкурентност на Западен Балкан

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир

Прочитај повеќе

СДСМ: Со одговорни економски политики, обезбедуваме услови за рестарт на македонската економија, растат платите и пензиите и во време на криза

СДСМ со одговорни и навремени економски политики обезбеди раст на платите и на пензиите и во услови на најголемата светска

Прочитај повеќе

Заев: Со стабилизирање на состојбата од пандемијата ефектите од нашите економски политики ќе бидат видливи

„Кризата со пандемијата ни укажа дека вложувањата во инфраструктурата, болниците, градинките, училиштата, патиштата и пред сѐ вложувањата во човечкиот капитал,

Прочитај повеќе