Битиќи: Струјата нема да поскапи!

Заменикот на претседателот на владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, во гостувањето во

Прочитај повеќе

Како „Електрани“ станаа седми државен должник?

Најновата листа на државни должници, која се однесува на периодот заклучно со март годинава, можеби и не би се разликувала

Прочитај повеќе

Спасовски: На местата на некогашните загадувачи, градиме капацитети за производство на чиста, зелена енергија

Премиерот Оливер Спасовски денеска во присуство на министерот за економија, Крешник Бектеши и генералниот директор на Електрани на Северна Македонија,

Прочитај повеќе

Заев: Со 19 милиони евра ќе се набави механизација за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола

Електрани на Северна Македонија, која оваа година бележи исклучително успешни резултати како континуитет на успешните деловни политики од 2017 година

Прочитај повеќе

КСС: Работниците во ФОД Новаци се принудени рачно да пренесуваат материјал до тежина од 1,500 кг

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС ви го приложуваме интегрално: На ден 15.11.2019 година Конфедерацијата на

Прочитај повеќе