Бектеши – Ковачевски: Со владините мерки и менаџирањето од АД ЕСМ успешно се пребродија кризите со електрична и топлинска енергија

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот директор на АД Електрани на Македонија Васко Ковачевски денеска на прес-конференција информираа за

Прочитај повеќе

Спасовски: Воведуваме европски и светски трендови во електроенергетската дејност

Со двата капитални проекти на МЕПСО – нов 400 киловолтен далекувод што ќе ги поврзува електропреносните системи на Република Северна

Прочитај повеќе