Протест во Загреб на невакцинираните медицинари: Не ги пуштаат да одат на работа

Утрово, пред Клиничкиот болнички центар во Загреб се собраа околу 30 вработени кои немаат потврда за Ковид, што им треба

Прочитај повеќе

Тешко повреден 25 годишен Непалец во Загреб

Како што известила загрепската полиција, вчера на 26 јули во 12 и 50 часот се случила несреќа при работа. Имено,

Прочитај повеќе

Загрепчанка прашале што мисли за 2020 – Нејзиниот одоговор ги СРУШИЛ социјалните мрежи

Била и да не се повтори веќе. Денеска зачекоривме во Новата, 2021 година и на прашање за минатата, најверојатно дека

Прочитај повеќе

Синдикатот на наставници и се заканува на владата со тужби доколку не ја зголеми основицата

Хрватскиот синдикат на наставници во вторникот објави дека владата може да очекува „туш од тужби“, што ќе ја чини државата

Прочитај повеќе