Франција не се шегува: Суспендирани 3,000 невакцинирани здравствени работници

Околу 3,000 здравствени работници кои не се вакцинирани против Ковид – 19 биле суспендирани во Франција, рекол Министерот за здравство

Прочитај повеќе

Втора смена и работа во сабота поради зголемен интерес за вакцини во Кавадарци

Поради зголемен интерес за вакцинација против Ковид-19, од денес е воведена работа во втора смена и работа во сабота на

Прочитај повеќе

Со провата фаза од вакцинацијата во Делчево опфатени 40 здравстевни работници

Во Делчево 40 лекари од Здравствениот дом „Гоце Делчев“ ја примија првата доза вакцини, со што заврши првата фаза од

Прочитај повеќе

За два дена вакцинирани 453 здравствени работници, желба за вакцинација изразиле над 91.000 граѓани

 Во изминативе два дена се вакцинирале вкупно 453 здравствени работници кои работат во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство.  Како што

Прочитај повеќе

Косовските здравствени работници ќе ги тужат политичарите ако се зголеми бројот на заболени од Ковид-19

Сојузот на здравствените синдикати на Косово (СЗСК) најави дека ќе покрене обвиненија против политичарите, доколку поради партиските собири за вонредните

Прочитај повеќе

Заболени 32 здравствени работници од Клиниката за нефрологија, нема застој во работењето

Во моментов 32 здравствени работници од Клиниката за нефрологија се заболени со Ковид-19, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Прочитај повеќе

Д-р. Лазаров: Не планирам да се вакцинирам во 2022, министерот не требаше да ја одбива понудата на Србија

Д-р. Ненад Лазаров реагира на тоа што министерот за здравство, Венко Филипче, уште пред три недели ја одби понудата на српската

Прочитај повеќе

22 здравствени работници починале од Ковид -19

Од Ковид-19 заболеле 3.439 здравствени работници, што е 4,8 отсто од досега заболените, а дваесет и двајца починале. Последнава недела

Прочитај повеќе

ТОМ МУР, 100-ГОДИШНИКОТ КОЈ СОБРА 33 МИЛИОНИ ФУНТИ ЗА БРИТАНСКИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ, СЕ ЛЕКУВА ОД КОВИД-19

Том Мур, 100-годишниот воен ветеран кој лани собра речиси 33 милиони фунти за британските здравствени работници, е примен во болница

Прочитај повеќе

Здравствените работници во страв: Француските власти го избегнале локдаунот, паника создава и британскиот сој

Лекарите се речиси единствените на ставот дека француските власти, во најмала рака, направиле смел погег со тоа што намсето очекуваниот

Прочитај повеќе