Лукаревска на состанок со „Гласен Текстилец“: Заедничка е заложбата за соработка во поглед на работничките права

Фејсбук статус на Сања Лукаревска:   Одлични сугестии, многу дискусии и нови предлози за да се преточат во закон ,како

Прочитај повеќе

Шахпаска на средба со пензионерите во Кочани: Работиме на нова методологија со која пензиите ќе се усогласуваат и со растот на просечната плата

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со членови на Здружението на пензионерите од Кочани, во

Прочитај повеќе

ЗМСТАС: „Не правете нѐ невидливи. Ние денес трчаме за нас!”

 Би сакале да ве известиме дека овој викенд членовите на здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „ЗА

Прочитај повеќе

Петковски: Ако мислат дека треба така, политичарите нека излезат да работат заедно со работниците на отворено

Бобан Илијевски Работењето на отворено на екстремно високи температури може да се спречи со буквално почитување на Законот за безбедност

Прочитај повеќе

Здружението на пензионери Куманово ќе подели ваучери од 1000 денари за членови со ниска пензија

Кумановското здружение на пензионери од понеделник ќе почне со поделба на вредносни ваучери од 1.000 за членовите кои примаат најниска

Прочитај повеќе

Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ со апел до Владата и Собранието на Република Северна Македонија

По повод 1-ви Мај, Меѓународниот ден на трудот, Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“, го

Прочитај повеќе

Здружение „365 дена работнички права“ го честита 1 – ви Мај со пораката: ПОЧИТВАЈТЕ СЕ, РАБОТНИЦИ!

Соопштение на Здружението „365 работнички права“: Здружението ,,365 дена работнички права” им го честита Меѓународниот ден на трудот на сите

Прочитај повеќе

Здружение на пензионери: Се приклучуваме на протестот на КСС и даваме целосна поддршка!

Отворено писмо на Здружението на пензионери до Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија: Почитуван Претседателе Ралповски, Го пишуваме оваа писмо

Прочитај повеќе

ЗЗПР: Зборуваме за полициски час, а во државната управа се кршат препораките, прописите и одлуките

Соопштението на Здружението за заштита на правата на вработените ви го пренесуваме интегрално: Почитувани, Бројот на заразени од пандемијата со

Прочитај повеќе

Здружението на лица со церебрална парализа-Велес бара од Владата да бидат вклучени во петтиот пакет економски мерки

Здружението на лица со церебрална парализа од Велес денеска електронски достави писмено барање до премиерт Зоран Заев, до претседателот на

Прочитај повеќе