Стоилковски: И сопругата на Мартин Костовски „неопходна“ во МНР?

Продолжувам со серијата „неопходни вработувања“ на миленици и партиски функционери на антимакедонската СДС, истакна портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на

Прочитај повеќе

МНР не ги почитува препораките на Владата

Македонски Дипломатски Синдикат Жестоко протестираме поради непочитување на две препораки на Владата за ослободување од работните обврски на најранливите групи

Прочитај повеќе

МНР „ПРОМОВИРА ДЕМОКРАТИЈА“ АМА ЌЕ ПОКРЕНЕ ДИСЦИПЛИНСКИ ПОСТАПКИ ПРОТИВ ВРАБОТЕНИ ВО МНР КОИ БИЛЕ ДЕЛ ОД ПРОТЕСТИТЕ

Министерството за надворешни работи ги осудува насилните и несоодветни постапки на дел од учесниците во синоќешните протести. -Почитувајќи го правото

Прочитај повеќе

МДС: ЗБОГУМ НИКОЛА!

Никола Димитров, Македонскиот дипломатски синдикат веќе го има поздравено твоето заминување од МНР претходно, а сега повторно, имаме чест и

Прочитај повеќе

Двајца вработени во МНР не го поминале ветингот

Првичните резултати од почетокот на ветингот на дипломатите во МНР покажува дека на две лица ќе им биде раскинат работниот

Прочитај повеќе

Македонската дипломатија на скенер – вонреден ветинг по скандалот во МНР

Загриженост и вознемиреност предизвика приведувањето на вработен во МНР, кој се барал со потерница. Бујар Османи најавува проверка на дипломатскиот

Прочитај повеќе

МДС: Сликата во МНР денеска е поразителна

Фактот дека просечната нето плата на вработените во Министерството изнесува околу 26.000 денари (мај 2021), што е за речиси 10

Прочитај повеќе

МДС: Димитров ќе остане запаметен како најслаб, арогантен и нарцисоиден министер

Македонскиот дипломатски синдикат го поздравува заминувањето на Никола Димитров од Министерството за надворешни работи. На следниот министер нема да му

Прочитај повеќе

МДС: Не престануваат пресметките во МНР со „неподобните“ за раководството

Македонскиот дипломатски синдикат бара од Владата да влијае на постапувањето на министерот и неговиот кабинет, како најитно би престанала харангата

Прочитај повеќе

МДС: Против тројца дипломати се водат дисциплински постапки затоа што јавно ја искажале својата мисла

Деновиве во МНР се спроведуваат нови дисциплински постапки, овој пат против тројца дипломати, случајно повторно членови на МДС, кои во

Прочитај повеќе