archiveсовети

СветСветот на работникотСиндикат

„Луфтханза“ ги намали работните часови на своите вработени

Околу 27,000 вработени во германската авиокомпанија Луфтханза ќе работат со намалени работни часови, поради ударот на пандемијата од корона вируост...
ЗанимливостиСветот на работникот

26 корисни трикови и совети кои ќе ви бидат од голема помош на работното место – За убав работен ден

Работната околина може да биде навистина стресна понекогаш, а причината за тоа да не биде самата работа, туку малките секојдневни...