ВИДЕО|Поранешни вработени во „Треска“: Ова не е прв пат да се запали Треска – Ние сакаме да ни се исплатат 24 плати и 1 и пол година стаж

24 плати и 1 и пол година стаж им должи фабриката „Треска“ на поранешните вработените. Тие денеска на прес –

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шахпаска се прогласила за ненадлежна, но им понудила социјална помош на поранешните вработени од „Треска“

Поранешните вработени во „Треска“ денеска излегоа на протест пред Министерството за труд и социјална политика. Виолета Атанасиева, една од поранешните

Прочитај повеќе

Стечајците – некогаш во фабрика, денес револтирани на улица

Автор: Бобан Илијевски Протестот на стечајните работници од некогашната фабрика „Треска“, бесконечните протести на поранешните вработени на „Охис“ и на

Прочитај повеќе

(Видео) Стечајците од Треска гневни: бараат да им се исплатат 24 плати и 2 години работен стаж

Бобан Илијевски 15 години талкаме по сите институции, барајќи го тоа што е наше, а тоа се 24 неисплатени плати

Прочитај повеќе

Левица: Протест- Правда за стечајците од „Треска” – одговорност за корумпираните елити

Три децении работниците од некогашниот гигант „Треска” се принудени да живеаат во социјална маргинализација, заглавени во правните лавиринти на неправдата.

Прочитај повеќе