- Advertisement -

archiveфабрики

ЕкономијаМакедонијаНовостиСветот на работникот

Со инвестиции од околу 400 милиони евра во две фабрики за преработка на отпад обезбедуваме нови работни места

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев со силна политичка посветеност континуирано реализира мерки и политики кои резултираат со...
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

„Нисан“ гради фабрики за батерии за електрични возила во Јапонија и Британија

Јапонскиот производител на автомобили „Нисан“ ќе се здружи со кинескиот производител на батерии „Енвизион“ за изградба на нови фабрики за...
НовостиПравдаСветот на работникот

Најголемиот број на откази дадени на работнички на определено време – меѓу нив има и самохрани мајки

Голем дел од работниците во ниско платените индустрии, како што се текстилната, кожарската и чевларската индустрија се оставени без работа...
1 2 3
Page 1 of 3