- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Докторка од итната помош во Велес позитивна на Ковид – 19

Илјадници вработени - Работник
173views

Докторка од Итната помош при Здравствен дом Велес е позитивна на ковид-19, потврди директорот на оваа здравствена институција Николче Димовски.

„Лекарката е асимптоматски случај, при извршување на работните обврски таа ги запазувала стандардите за заштита од ковид-19, така што немаме ниту еден од вработените во службата во изолација. Итната помош работи непречено“, рече Димовски.

Повеќе прочитајте на СДК.мк