- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Експлоатација на доктори: Вработена на договор на дело, за плата од 17,000 денари

Илјадници вработени - Работник
383views

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на својот фејсбук профил објави потврда од Клиничката болница во Штип, во која таа потврдува дека докторка по медицина е вработена на договор на дело во Одделот за инфективни болести, со плата од само 17,о00 денари. 

Каква експлоатација на колеги, Ужас! – стои во фејсбук објавата на АСМЛ. 

 

 

Каква експлоатација на колеги. Ужас!

Posted by Асоцијација на специјализанти и млади лекари-АСМЛ on Saturday, December 26, 2020